Gyakornoki program a NATO-ban

szerző: UnivPécs | 2007. április 13. 09:56:00

Egyenes Brüsszelből, a NATO főparancsnokságáról érkezett április 19-én Katrin Hett a PTE FEEK-re, aki a NATO gyakornoki programját népszerűsítette.

Az angol nyelven tartott prezentációra főképp végzős, vagy nemrég diplomázott politológus, közgazdász és mérnök érdeklődőket várták a szervezők. A brüsszeli munkalehetőség mellett az Észak-atlanti Szerződés Szervezete történetét és a világ számos pontján ellátott feladatatait is megismerhették a hallgatók, valamint az éppen zajló átalakulásokról is információkat szerezhettek. A NATO fontos célkitűzése, hogy elérje az ambiciózus fiatalokat, és lehetőséget biztosítson nekik a szervezet belülről történő megismerésére. A gyakorlat fél évet vesz igénybe, az elhelyezkedés különböző területeken lehetséges. Ennek értelmében azok a fiatalok, akik kedvet éreznek ehhez, kipróbálhatják magukat a védelmi politika, az adminisztráció, vagy éppen a diplomácia területén is. A gyakornoki programon való részvételnek természteesen kritériumai is vannak. A pályázó fiatalnak legalább 21 évesnek és mindenképpen NATO-ország polgárának kell lennie. Emellett két év egyetemi tanulmány és angol vagy francia nyelvtudás is elengedhetetlen feltétel. Aki kedvet érez erre a semmiképpen sem mindennapi gyakorlatra.

További információkat a http://www.nato.int/structur/interns/ című weblapon talál.