szerző: Csaszar-Cs. Peter | 2015. január 17. 17:51:39

Balog Zoltán emberi erőforrások miniszter meghívására hazánkba látogatott dr. Amin A. Mahmoud, Jordánia miniszterelnök-helyettese, aki egyben a felsőoktatási miniszter is.

A látogatása időtartama alatt szombaton délelőtt előadást tartott a Pécsi Tudományegyetem Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Karán a IX. Magyar Politika Földrajzi Konferencián, valamint találkozott a PTE vezetésével, és a PTE-n tanulmányokat folytató jordán hallgatókkal is.

Mint ismeretes, a Pécsi Tudományegyetem stratégiai célkitűzése a külföldi hallgatók létszámának növelése, és az ehhez szükséges szolgáltatási rendszer folyamatos fejlesztése. Ma közel 400-zal több külföldi hallgatója van a PTE-nek, mint az előző tanévben. Egyre többen választják tehát határainkon túlról is a pécsi egyetemet, és ennek lehet egy következő lépése dr. Amin A. Mahmoud Pécsre látogatása.