Jordán hallgatók érkeznek a PTE-re

szerző: Csaszar-Cs. Peter | 2014. október 15. 06:37:00

Jordán hallgatók érkeznek a PTE-re

PTE vezetésével találkozott és egy előadást is tartott a Felnőttképzési és Emberi Erőforrásfejlesztési Karon Amin Mahmoud Jordánia miniszterelnök-helyettese, aki egyben hazája felsőoktatási minisztere is.

A miniszter azzal a 18 jordán hallgatóval is találkozott, akik jelenleg az egyetem hallgatói. Mint ismeretes a PTE stratégiai célkitűzése, hogy növelje külföldi hallgatóinak a létszámát, és folyamatosan fejlessze az ehhez szükséges szolgálati rendszert. A jordán hallgatói létszám a jövőben jelentősen megnőhet. A delegációval érkező Abdallah Ibrahim Hussein a Jordán Technológiai Egyetem rektora ugyanis arról tájékoztatta a Pécsi Tudományegyetem vezetését, hogy szívesen működne együtt akár több tudományterületen is az ország első egyetemével. Az elképzelések szerint novemberben több mint 100 jordán hallgató kezdené meg nálunk tanulmányait.